VIDEO/ Fitore bindëse me 5 gola, Arsenali lë pas krizën dhe kërcënon kreun

Arsenali i ka dhënë  fund serisë së ndeshjeve pa fitore, duke mundur sot Kristal Palas me rezultatin e pastër 5-0. “Topçinjtë” kishin humbur disi ritmin e kreut në ndeshjet e kaluara pas një barazimi e dy humbjesh radhazi, por sot treguan edhe një herë se kanë synime të luftojnë për titullin.

Gabriel ishte protagonisti i pjesës së parë pasi mbrojtësi shënoi golin e parë dhe më pas solli autogolin e Henderson për të dyfishuar shifrat para pushimit.

Trosard i dha qetësinë skuadrës londineze me golin e tretë dhe në fundin e takimit ishte Martineli i cili shënoi dy herë në minutat shtesë, për të vulosur një fitore bindëse 5-0 që bashkon “topçinjtë” me Aston Vilën dhe Mançester Sitin në vendin e dytë.