Sagnol: Grup i vështirë, do mësojmë nga Shqipëria dhe Çekia

by admin
Spread the love

Willy Sagnol drejton kombëtaren e Gjeorgjisë prej shkurtit të vitit 2021. Ish-lojtari i Bayern Munich dhe kombëtares franceze, po bën një punë shumë të mirë.

Rreth shortit të Nations League, ku Gjeorgjia do të ketë përballë Shqipërinë, Ukrainën dhe Çekinë, Sagnol u shpreh:

“Para disa vitesh kombëtarja gjeorgjiane luante në Ligën D, ndërkohë që tani jemi pjesë e Ligës B.

Kjo tregon se futbolli gjeorgjian është në rrugën e duhur.

Mezi po presim të përballemi me Ukrainën, Shqipërinë dhe Çekinë, skuadra shumë të mira.

Një grup i vështirë, por ne do të marrim përvojë.

Dhe do të mësojmë shumë nga përballjet me këta kundërshtarë”, tha trajneri i kombëtares gjeorgjiane.

You may also like