Real Madrid, i frustruar me komentet e fundit të Mbappes

by admin
Spread the love

Real Madrid thuhet se ka qenë i dëshpëruar për të mbajtur të gjitha lëvizjet e tyre për Kylian Mbappe në prapaskenë deri në verë këtë herë, por pasi shmangu mediat gjatë gjithë sezonit, sulmuesi francez theu heshtjen e tij të mërkurën mbrëma.

Mbappe i tha shtypit francez se ‘të gjitha palët janë të mbrojtura’ pavarësisht se çfarë do të ndodhë me të ardhmen e tij, ndërsa pranoi gjithashtu se vendimi i tij nuk ishte marrë ende.

Në anën tjetër, Real Madridi thuhet se i ka dhënë Mbappes një afat deri në mes të janarit deri në të cilin ai duhet t’i përgjigjet atyre.

Më vonë, mbrëmjen e mërkurë, në mediumin El Chiringuito, Josep Pedrerol tha se fjalët e Mbappe nuk ishin pritur mirë në Santiago Bernabeu.

“Real Madridi nuk është i kënaqur me fjalët e Mbappes. Ata nuk duan të futen në një dramë të gjatë sezonale dhe duket se Mbappe po”, ka thënë Pedrerol.

Sipas raportimeve nga mediat spanjolle, Real Madridi i ka dhënë kohë Mbappes 15 ditë për të marrë një përgjigje përfundimtare, dhe në rast se vije një tjetër refuzim, skuadra spanjolle do të heqë përfundimisht dorë nga ai.

Kujtojmë që prej kohësh, Real Madridi është i interesuar për shërbimet e Mbappes, derisa Los Blancos vazhdimisht janë refuzuar nga sulmuesi francez./ATVLIVE.TV/

You may also like