​Prishtina fiton Superkupën e Kosovës në futboll

by admin
Spread the love

Futbollistët e Prishtinës kanë fituar për herë të 11-të Superkupën e Kosovës pasi në ndeshjen në Antalia të Turqisë mposhtën skuadrën e Ballkanit me rezultat 2:1.

Prishtina zhbllokoi shifrat në minutën e nëntë, kur qendërmbrojtësi Sinani shënoi gol të bukur me gjuajtje të saktë nga zona.

Me të filluar pjesa e dytë prishtinasit shtuan epërsinë, pas një aksioni të shkëlqyer, kur sulmuesi Kryeziu shënoi me kokë nga afërsia, pas harkimit të Kreshnik Ukës.

Pas këtij disavantazhi trajneri i Ballkanit, Ilir Daja reagoi me disa zëvendësime, duke përfshirë edhe sulmuesin Krenar Dulaj. E pikërisht ky futbollist shënoi gol në minutën e 79-të, duke ngushtuar rezultatin në 2:1 dhe duke i dhënë shpresa skuadrës së tij për rikthim.

Megjithatë, në minutat e mbetura përkundër disa rasteve ekipi nga Suhareka nuk arritën të gjejnë golin e barazimit.

You may also like