Granit Xhaka përplasi kokën e serbit! Mediumi zviceran: Përsëri Serbia

by admin
Spread the love

Nuk harrohet kurrë ndeshja e 2 dhjetorit të vitit 2022 në Doha të Katarit, kur Zvicra e mposhti me rezultat 3:2 Serbinë, në kuadër të Grupit në Kampionatin Botëror.

Është herë e tretë që Serbia bie në Grup me Zvicrën e frikshme, dy herë në Kampionatin Botëror, ndërsa sot në Paris shorti i vendosi sërish në kuadër të kualifikueseve për Ligën e Kombeve.

Zvicra dhe Serbia janë në Ligën A.

Mediumi zviceran “Blick” ka publikuar sot një foto interesante kur kapiteni Granit Xhaka përplasi kokën me kokën e Milenkoviqit provokues të Serbisë.

“Përsëri Serbia.

Dueli i fundit i nxehtë mes Zvicrës dhe Serbisë ishte në Kupën e Botës në Katar”, ka shkruar në legjendën e fotografisë mediumi zviceran..

You may also like