E papritur: Gattuso po kthehet në Itali

by admin
Spread the love

Me Ivan Juriçin që ka njoftuar se do të largohet nga Torino nëse nuk arrin të kualifikohet për në Evropë, trajneri aktual i Olympique Marseille, Gennaro Gattuso është i lidhur me këtë post.

Juriç e bëri këtë premtim në një konferencë shtypi të organizuar këtë javë, pasi tensioni është rritur mbi bisedimet e zgjatjes së kontratës dhe rezultatet e fundit.

Sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, një nga kandidatët kryesorë për të zëvendësuar Juriçin në pankinën e Torinos sezonin e ardhshëm është Gattuso.

Ish-mesfushori i Milanit dhe fituesi i Kupës së Botës 2006 nënshkroi për Olympique Marseille në shtator 2023 me një kontratë që skadon në qershor.

Para kësaj, ai kishte përvoja të shkurtra në Valencia dhe Napoli, ndërsa ishte në krye të Milanit nga nëntori 2017 deri në maj 2019.

You may also like