E konfirmon ministri Osmani: Viktima nga vrasja e djeshme në Prishtinë është nga Shkupi

by admin
Spread the love

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani e ka konfirmuar se personi që është qëlluar për vdekje me armë gjatë mbrëmjes së djeshme në “Rrugën C” në Prishtinë është shtetas i Maqedonisë së Veriut.
Ai tha se viktima është nga Shkupi, por nuk bëri të ditur më shumë informacione.
“Institucionet tona kanë komunikuar me autoritetet e Kosovës dhe kanë konfirmuar informacionin e publikuar në opinion për shtetasin tonë të qëlluar në Kosovë, por sigurisht që institucionet tjera do të japin më shumë detaje. Ne si MPJ bëmë kontaktin e parë dhe e konfirmuam lajmin”, është përgjigjur shkurt Osmani.

MARKETING

UniConverter_20230519143422.gifYou may also like