Al Hilal fiton dhe merr kreun, Neymar ende në kërkim të golit të parë

by admin
Spread the love

Al Hilal bind ndaj Al Shabab dhe ngjitet në krye të renditjes së Saudi Pro League.

Vendasit kishin mundësinë që të zhbllokonin sfidën që në minutën e 37’, por Neymar nuk ia doli të shënonte nga pika e bardhë e penalltisë, pasi goditja e brazilianit u prit nga portieri Kim.

Pavarësisht tentativave nga të dyja skuadrat, pjesa e parë e kësaj përballjeje u mbyll me porta të paprekura.

Megjithatë në minutën e 68’ Al Hilal mori avantazhin, me Koulibaly që realizoi golin e parë në Arabinë Saudite, ndërsa Neymar u bë protagonist me asist.

Në minutën e 76’ rrugën drejt rrjetës e gjeti Mitrovic, duke shënuar kështu golin e dytë për Al Hilal në këtë takim.

Pavarësisht tentativave të një pas njëshme, fati nuk ishte në anën e Neymar në këtë takim, me brazilianin që ende nuk ka shënuar golin e tij të parë me skuadrën e re.

Në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 2-0, me Al Hilal që ngjitet në krye me 20 pikë, teksa Al Shabab renditet në vend të 11-të me tetë pikë, në tetë javë kampionat.


Top Channel

You may also like