VIDEO/ Mançester Siti e mbyll vitin me festë dhe fitore, Aston Vila i bashkohet Liverpulit në kreun e Premier Ligës

by admin
Spread the love

Ndeshjet e pasdites në kampionatin anglez, kanë parë Mançester Sitin që të vazhdojë i qetë rrugëtimin e tij duke regjistruar një tjetër fitore të rëndësishme që e mban në hapin e kreut.

Skuadra e Pep Guardiolës, fillimisht ka festuar me tifozët e saj të 5 trofetë e fituar gjatë viti 2023 duke i prezantuar në stadium. Ndërsa më pas, në fushën e lojës nuk e kishte të vështirë të mundte Shefilldin me rezultatin 2-0, ku golat e Rodri dhe Alvarez siguruan tre pikë të tjera për kampionët në fuqi që mbeten në ndjekje të kreut.

Në kryesim tashmë nuk është vetëm Liverpuli, por edhe Aston Vila e cila ka mundur në një ndeshje dramatike Bërnlein me shifrat 3-2. Sfida u vendos në minutën e 89-të nga një penallti e Daglas Luiz, që i dha tre pikët ekipit të Unai Emeri i cili po ecën me një ritëm të pazakontë në këtë sezon.

REZULTATET

Aston Vila-Bërnlei 3-2

Kristal Palas-Brentford 3-1

Mançester Siti-Shefilld 2-0

GOLI I RODRI (VIDEO)

GOLI I JULIAN ALVAREZ (VIDEO)

Ullvërhempton-Everton 3-0

sdfsdfsdffsdsdfsdfsdfsdfsdf

PANORAMASPORT.AL

You may also like