Skuka shpëton Partizanin në frymën e fundit, Teuta mund Skënderbeun! Tirana fiton me VAR

Partizani ka barazuar në frymën e fundit kundër Egnatias në javën e 22-të të Kategorisë Superiore.

Ndeshja në kryeqytet përfundoi me rezultatin 1-1, me rrogozhinasit që dominuan takimin dhe kaluan të parët në avantazh me Spahiun në minutën e 59-të, ndërsa Suka barazoi në minutën e 90-të. Ky rezultat mban të pandryshuar diferencën prej 10 pikësh në renditje.

Teuta ndërkohë mposhti me rezultatin e pastër Skënderbeun 3-0 dhe ka rihapur plotësisht garën për mbijetesë. Golat për durrsakët u shënuan të gjithë në pjesën e parë me Dacin 18’, 47’ dhe Peposhi me penallti në minutën e 42-të.

Tirana ka marrë një fitore të vuajtur kundër Kukësit, teksa për përmbysjen 3-2 ndaj verilindorëve i është dashur dy herë “ndihma” e VAR-it, pasi u akorduan dy penallti për bardheblutë.

Vendësit kaluan të parët në avantazh me Salamin dhe më pas barazoi Latifi pas një pasigurie të portierit Tafas.

Dragoshi shënoi sërish për skuadrën e Kukësit, duke e bërë trajnerin Emiljano Çela të ëndërronte një fitore në debutim, por në minutat 69-të dhe 89-të, u akorduan 2 penallti me VAR, për skuadrën e Ahmatajt dhe në fund, 26 herë kampionët e Shqipërisë, e përmbysën rezultatin duke marrë një fitore të çmuar.