Rrjeti vloi nga një lajm i rrejshëm ku u shpall Eminem i vdekur

by admin
Spread the love

Të dielën, disa fansa u tërbuan pasi vunë re se faqja e Eminem në Wikipedia ishte redaktuar duke shkruar një datë vdekjeje të tij më 10 dhjetor 2023.

Një postim filloi të qarkullonte shpejt në X (i njohur më parë si Twitter), duke bërë që thashethemet për vdekjen e Eminem të fillonin të qarkullonin në internet. Jo vetëm që thashethemet e vdekjes u bënë një temë në trend në platformën e mediave sociale, por hashtag-u RIPEminem gjithashtu mori vrull shumë shpejt.

Paniku ishte jetëshkurtër, pasi nuk kaloi shumë kohë përpara se data e rreme e vdekjes së tij u hoq nga faqja e internetit dhe përmbajtja u përditësua për të pasqyruar se Eminem është ende i gjallë.

Ndërsa fansat u lehtësuan kur mësuan se ishin vetëm lajme të rreme, disa dolën në mediat sociale për të shprehur se sa konfuze dhe shkatërruese ishte mashtrimi i vdekjes, me shumë fansa kureshtarë të dinin se si u bë gabimi në radhë të parë.

Megjithatë Eminem nuk e ka komentuar drejtpërdrejt ngjarjen e fundit rreth tij, gjë që nuk është shumë befasuese, duke pasur parasysh reputacionin e reperit dhe dëshirën e tij për privatësi në jetën personale, sidomos vitet e fundit.

Ai jo vetëm që e anashkaloi diplomimin e vajzës së tij Hailie Jade për të mos tërhequr vëmendjen, por ende nuk e ka uruar publikisht për fejesën e saj të fundit, edhe pse tani ajo është vetë e famshme dhe ndiqet nga milona njerëz.

Mashtrimi i vdekjes ishte konfuz për fansat, por duket se ka rritur popullaritetin e Eminem në Spotify./21Media

You may also like