Nuk janë të ftuar në përvjetorin e vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II, princi Harry dhe Meghan Markle do shkojnë në Gjermani

by admin
Spread the love

Princi Harry dhe Meghan Markle nuk duhet të presin një ftesë për t’u bashkuar me familjen mbretërore në Kalanë Balmoral për përvjetorin e vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II muajin e ardhshëm.

Sipas raportimeve, të brendshmet sugjeruan që fakti që nuk janë më pjesë e familjes mbretërore, Duka dhe Dukesha e Sussex-it u përjashtuan nga ftesa.

Nga ana tjetër ata thuhet se po planifikojnë një udhëtim në Gjermani më 9 shtator. Një burim i brendshëm tha për The Sun se:

Nëse ata nuk përfshihen në ndonjë nga ato ngjarje të planifikuara, ata do të gjejnë një mënyrë që të “shënojnë” atë rëndësinë e tyre.

Mbreti Charles dhe Mbretëresha Camilla do të nisin pushimet e tyre trejavore më 21 gusht në Balmoral, ku do t’u bashkohen Princi William, Kate Middleton dhe tre fëmijët e tyre, si dhe Princi i turpëruar Andrew dhe ish-gruaja e tij Sarah Ferguson.

Marrëdhëniet mes Charles dhe Harry-t mendohet se nuk janë ende të mira pasi Duka nisi një varg sulmesh ndaj familjes mbretërore me librin e kujtimet të tij bombë “Spare” dhe një mori intervistash në media për të promovuar librin. Besohet gjithashtu se kontakti midis Princit William dhe vëllait të tij është inekzistent dhe nuk duket se do të ketë një pajtim në afërsi.

Monarkja më jetëgjatë ndërroi jetë në rezidencën e saj më 8 shtator të vitit të kaluar.


Top Channel

You may also like