Milan stërvitet në vëzhgimin e Ibras. Musah rikuperohet për Empolin, ja cila është situata e fundit e Gabias dhe Okaforit

by admin
Spread the love

Milani, nën vështrimin vigjilent të Zlatan Ibrahimoviçit në fushë, u stërvit mëngjesin e sotëm në Milanelo për t’u përgatitur për ndeshjen kundër Empolit, e planifikuar për të dielën në orën 12:30 në “Castellani”. Gjatë seancës së sotme ka mbërritur një lajm i shkëlqyeshëm për Musahun.

Mesfushori amerikan është rikuperuar nga problemi muskulor që i kishte bërë të humbiste 4 ndeshjet e fundit dhe po stërvitet me pjesën tjetër të grupit. Kështu që Musah pritet të jetë i gatshëm për neshjen e parë në Seia për 2024-ën, atë ndaj Empolit

Okafor dhe Gabia – Gabia, i kthyer sërish te “djalli” ndihet në formë të mirë dhe u stërvit me grupin, kështu që ka vënë kandidaturën e tij për një fanellë titullari. Megjithatë, rikuperimi i Okaforit për ndeshjen e së dielës  duket disi i vështirë. Ish-lojtari i Salzburgut, në dallim nga grupi, sot  është stërvitur i veçuar nga grupi. kreu punë të personalizuar.

PANORAMASPORT.AL

You may also like