LIVE LIGA E EUROPËS/ Sulmuesi francez i shënon tre gola, Milani mundet por kualifikohet. Dy ndeshje shkojnë në kohët shtesë (VIDEO)

by admin
Spread the love

Ndeshjet e sotme në Ligën e Europës do të përcaktojnë emrat e skuadrave që do të shkojnë mes 16 më të mirëve të turneut. Dhe që në sfidat e para ka përplasje interesante që shohin në fushë edhe pretendentë për t’i shkuar deri në fund aktivitetit.

Në ndeshjet e para në fushë zbret Milani, që luan i qetë pas fitores 3-0 në sfidën e parë në shtëpi ndaj Ren. Kjo i ka mundësuar trajnerit Pioli që të lërë në pankinë emra të rëndësishëm zi Loftus-Çik dhe Zhiru.

Ndërkaq, edhe Karabak i Redon Xhixhës duhet të administrojë një fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë ku mundi 4-2 Bragën. Sulmuesi shqiptar e nis këtë ndeshje nga stoli.

REZULTATET LIVE

KARABAK-BRAGA 0-2 (4-2)
70′ Fernandes, 83′ Djalo

FRAJBURG-LENS 2-2 (0-0)
68′, 90’+2′  Sallai / 27′ Pereira Da Kosta, 45’+1′ Uahi

REN-MILAN 3-2 (0-3)
11′, 54′ (p), 67′ (p)  Borizho / 21′ Joviç, 57′ Leao

GOLI I TRETE I BORIZHO (VIDEO)

GOLI I LEAO (VIDEO)

GOLI I DYTE I BORIZHO (VIDEO)

GOLI I JOVIC (VIDEO)

GOLI I BORIZHO (VIDEO)

TULUZË-BENFIKA 0-0 (1-2)

*Në kllapa rezultate e ndeshjeve të para

**Me blu skuadrat e kualifikuara

FORMACIONET ZYRTARE

KARABAK-BRAGA (4-2)

sdfsdfdfssdfsdfsdfsdfsffs

FRAJBURG-LENS (0-0)

zxccxzxczxzxzcczx

REN-MILAN (0-3)

sadsasdasdasadsadsadas

TULUZË-BENFIKA (1-2)

saddassadsasadsasad

PANORAMASPORT.AL

You may also like