Lajm i mrekullueshëm për Piolin, Thiaw rikthehet në stërvitje

by admin
Spread the love

Malick Thiaw është më pranë se kurrë rikthimit nga dëmtimit që e mban larg fushave nga muaji nëntor i vitit të kaluar. Gjermani ishte prezent në stërvitjen e fundit të Milanit dhe kreu me sukses pjesën më të madhe të saj. Sfida e radhës për kuqezinjtë është ajo ndaj Napolit, por vështirë se Thiaw do të jetë nën urdhrat e trajnerit Stefano Pioli.

Objektivi është që 22-vjeçari të jetë në dispozicion për sfidën ndaj Rennes në Europa League ose ndaj Monzës në kampionat. Sa i takon dy mbrojtësve të tjerë të dëmtuar në radhët e Milanit, Tomori dhe Kalulu, pritet që të jenë gati në fundin e muajit shkurt apo maksimumi në fillimin e marsit./ h.ll/abcnews.al

 

You may also like