Jurgen Klopp nxehet nga ‘arbitrimi’ pasi Liverpooli humbi ndaj Arsenalit

by admin
Spread the love

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, kritikoi gjyqtarin Anthony Taylor për rolin e tij në humbjen 3-1 të skuadrës së tij ndaj Arsenalit të dielën.

Topçinjtë ishin mirë dhe me të vërtetë në krye në pjesën dërrmuese të lojës dhe, përveç një avantazhi prej dy golësh, e përfunduan lojën me një lojtar shtesë në fushë pasi Ibrahima Konate mori kartonin e dytë të verdhë.

Ndërsa Klopp pranoi se Arsenali ishte skuadra më e mirë, ai vuri në dyshim vendimin e Taylor për të shkarkuar Konate dhe akuzoi zyrtarin se kishte ndikuar në lojë, raporton 90min.com.

“Shumë gjëra ishin kundër nesh sot. Ky gjyqtar më dha një karton të kuq kundër Man City për situatën e mundjes mes Bernardo Silva dhe Mo Salah. Sot, e njëjta situatë me [Diogo] Jota, por nuk mori një karton të kuq”, tha ai.

“Është e pabesueshme, atëherë mbajtja e [Kai] Havertz në Konate për kartonin e parë të verdhë. Pastaj Havertz ulet dhe arbitri i jep Konate një karton të verdhë. Gabriel [Magalhaes] bën të njëjtën gjë me [Darwin] Nunez dhe asnjë karton të verdhë. .”

Klopp këmbënguli se skuadra e tij kishte një shans më të mirë për t’u rikthyer në lojë përpara shkarkimit të Konate, por ndjeu se Liverpool tregoi anën e tyre “njerëzore” me një rënie në nivelet e performancës.

You may also like