Greqia pret 2024, spektakël fishekzjarrësh në Athinë

by admin
Spread the love

Pas numërimit mbrapsht të kryebashkiakut të ri të Athinës mijëra grekë të mbledhur në sheshin para parlamentit kanë pritur me gëzim ndërrimin e viteve në një atmosferë festive.

Nën dritat e fishekzjarrëve ata i kanë uruar njëri tjetrin që viti I ri 2024 të sjellë paqe, dashuri e mirëqenie.

Ata kanë parë edhe pamjet mbresëlënëse  dhe nje spektakël tepër të veçantë të fishekzjarrëve të hedhura mbi shkëmbin e shenjtë të Akropolit  kur një det me ngjyra mbushi qiellin e më pas kanë ndjekur një spektakël në sheshin Sintagma me këngëtarë të shquar dhe melodi të mrekullueshme.

Atmosferë të vërtet festive ka pasur deri në orët e para të mëngjesit edhe në gjithë qytetet e tjera të vendit. Urime të veçanta për Vitin e Ri 2024 dërguan presidentja e vendit Sakelaropoulou, kryeministri Mitsotakis dhe liderët e partive politike .

 


Top Channel

You may also like