VIDEO/ Përmbysje emocionuese, Çelsi shënon 2 gola në kohën shtesë

Përmbysje emocionuese, Çelsi feston në kohën shtesë në duelin ndaj Kristal Palas që u mbyll me shifrat 1-3 për skuadrën e Mauricio Poçetinos.

Ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh më Lerma që tundi rrjetën në minutën e 30-të. Pjesa e parë u mbyll me shifrat 1-0, ndërkohë që në fragmentin e dytë të lojës, blutë e Londrës, arritën të shënonin plot 3 herë.

Fillimisht ishte Gallagher që në minutën e 47-të, vendosi baraspeshën e përkohshme. Kur u mendua se sfida do të mbyllej në barazim 1-1, ishte sërish Gallager ai që gjeti golin e avantazhit në minutën e parë të shtesës, ndërkohë që për të “vulosur” triumfin mendoi Enzo Fernandez në minutën 90+4’. Një fitore e artë kjo për skuadrën e Poçetinos që u ngjit në kuotën e 34 pikëve.