VIDEO/ Katër shqiptarë në fushë, sfidën e vendos Zapata! Torino triumfon ndaj Empolit, VAR-i anulon 3 gola

Torino mposhti Empolin me rezultatin minimal 1-0 në sfidën ku u aktivizuan 4 futbollistë shqiptarë nga minuta e parë. Vojvoda te vendasit dhe Berisha, Ismajli dhe Shpendi te miqtë.

Kjo përballje u vendos nga goli i shënuar nga Duvan Zapata në minutën e 25-të, ndërkohë që u anuluan edhe 3 gola, një për Torinon dhe 2 për Empolin.

6666455

Për sa i përket futbollistëve shqiptarë, Berisha dhe Ismajli u aktivizuan gjatë gjithë takimit, ndërkohë që Shpendi u zëvendësua në minutën e 61-të si dhe Vojvoda la fushën në minutën e 65-të.

FT: TORINO – EMPOLI 1-0

Zapata 25′

RASTET:

90′ Akordohen 6 minuta shtesë!

82′ Berisha bën sërish protagonist duke ndalur një aksion premtues të Torinos (VIDEO)

60′ Mbyllet këtu ndeshja për Stiven Shpendin që i lë vendin Matia Destros.

46′ Starton pjesa e dytë!

Mbyllet pjesa e parë!

45′ Tjetër gol i anuluar, kësaj here ishte Kakaçe që shënoi, por dukshëm jashtë loje (VIDEO)

31′ Empoli gjen rrugën e rrjetës me Ebuhei, por goli anulohet për pozicion jashtë loje (VIDEO)

28′ Momente paniku në zonën e Empolit, Berisha shpëton skuadrën nga pësimi i golit të dytë (VIDEO)

25′ GOL TORINO 1-0/ Zhbllokohet sfida, Zapata kalon në avantazh vendasit, duke goditur saktë me kokë brenda zonës. (VIDEO)

10′ Sarabia shënon gol me roveshatë, por anulohet për pozicion jashtë loje. (VIDEO)

6′ Berisha protagonist që në minutat e para, ndal gjuajtjen e Sanabrias brenda zonës. Portieri shqiptar tregon siguri në minutat e para. (VIDEO)