Taylor Swift shkruan histori me çmimin e albumit më të mirë

by admin
Spread the love

Taylor Swift ka shkruar histori duke fituar çmimin Grammy të albumit më të mirë për të katërtën herë me radhë.

Superylli më parë kishte fituar tre çmimet e albumit më të mirë me Stevie Wonder, Paul Simon dhe Frank Sinatra, shkruan BBC.

Miley Cyrus dhe Billie Eilish morën çmimet e tjera kryesore në ceremoninë e cila u zhvillua gjatë së dielës, ndërsa Killer Mike ishte fituesi kryesor mashkull, i cili ka marrë tre trofe rap.

Çmimet më të mira Grammy

Albumi i vitit – Taylor Swift, Midnights

Rekordi i vitit – Miley Cyrus, Flowers

Kënga e vitit – Billie Eilish, What Was I Made For?

Artistja më e mirë e re – Victoria Monét./21Media

You may also like