Sulmi me raketa Kramatorsk/ Rusia pretendon se vrau dy gjeneralë ukrainas dhe rreth 50 oficerë

by admin
Spread the love

Ministria ruse e mbrojtjes pretendon se ka vrarë dy gjeneralë ukrainas dhe rreth 50 oficerë në një sulm me raketa në qytetin e Kramatorsk, thotë agjencia shtetërore e lajmeve RIA. 

Rusia ka thënë vazhdimisht se sulmi, për të cilin Ukraina pretendon se vrau 12 civilë, ishte një sulm ndaj objektivave ushtarake. 

Ukraina tha se sulmi kishte në shënjestër civilët dhe zyrtarët thanë se 12 njerëz vdiqën si rezultat, duke përfshirë tre fëmijë (shih postimin në 7.44 të mëngjesit). 

“Si rezultat i një sulmi më 27 qershor… dy gjeneralë që morën pjesë në takim, deri në 50 oficerë të Forcave të Armatosura të Ukrainës, deri në 20 mercenarë të huaj dhe këshilltarë ushtarakë u shkatërruan,” tha RIA.


Top Channel

You may also like