SHBA – Zelensky mbërrin në Kongresin Amerikan ku varet fati i ndihmës për Ukrainën

by admin
Spread the loveUASHINGTON, 12 dhjetor /ATSH-AFP/ – Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky mbërriti sot në Kongresin Amerikan, skenë e negociatave shumë të ashpra mbi fatin e një pakete të re ndihme për Ukrainën.

Institucioni i fuqishëm u pengua javën e kaluar, pas mosmarrëveshjeve mes demokratëve dhe republikanëve, për dhënien e një ndihme prej 61 miliardë dollarësh për Kievin, të kërkuar nga presidenti amerikan Joe Biden./ /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.


Artikulli paraprakUKRAINË – Hakerët paralizojnë kompaninë më të madhe të telefonisë celulare


You may also like