Pendarovski: Vendi nuk ka nevojë për zgjedhje të parakohshme parlamentare

by admin
Spread the love
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski vlerëson në vend se vendi nuk ka nevojë për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit, ish-kryeministri Zoran Zaev është zhdukur për një moment nga opinioni maqedonas.

I pyetur për marrëdhëniet me ish-kryeministrin Zoran Zaev, presidenti Stevo Pendarovski, për “Utrinski Brifing” thotë se “herën e fundit i kam dërguar një ose dy mesazhe Zaevit. E di që është shpërngulur në Strumicë dhe jeton atje, rrallë vjen në Shkup”.

Ai bëri të ditur se do të formojë një fondacion me të cilin do të dëshirojë të zhvillojë aktivitete.


Lexo lajme interesante

You may also like