Pastruesja e hotelit gjen gruan të vdekur, me hekurin e përgjakur pranë kokës (fotot)

by admin
Spread the love

Një grua 38-vjeçare është gjetur e vdekur nën batanije në dhomën e saj të hotelit, kur pastruesja shkoi në dhomën e hotelit SoHo54 Hotel në New York City.

Viktima kishte plagë në kokë kur u gjet mëngjesin e djeshëm teksa shkaku i saktë i vdekjes do të përcaktohet nga analizat e mjekësisë ligjore.

Burime për rrjetin CBS New York tha se ao kishte gjithashtu plagë në fytyrë dhe policia po e trajton çështjen si vrasje.

E ndjera qëndronte prej ditësh në hotelin luksoz në rrugën qendrore ‘Sixth Avenue’ shkruanin mediat vendase.

Hoteli SoHo 54 nuk iu përgjigj menjëherë interesit të mediave për ngjarjen ndërsa as identiteti i gruas nuk është bërë publik në varësi të njoftimit të familjarëve.

Hoteli me tre yje SoHo 54 reklamon dhomat e tij për $110 nata në faqen e internetit, ku e përshkruan veten si ‘Një kryqëzim mes elegancës e mprehtësisë’.

Zhvillimi vjen dy muaj pasi një stjuardesë e linjave ajror e American Airlines u gjet e vdekur me një copë të ngjeshur në gojën e saj, në dhomën e vet të hotelit në pranë aeroportit të Philadelphia. Trupi i gruas së ndjerë u gjet dy ditë pas vdekjes ku zyrtarët erdhën për të kontrolluar.