Një lajm i mirë dhe një i keq për Realin, dy titullarë sinjale rikthimi para Gironës por mungon…

by admin
Spread the love

Fundjava në Spanjë do të dhurojë një sfidë që mund të vlejë sa një titull, me Realin kryesues që do të presë Gironën e vendit të dytë. Reali i Madridit po vazhdon të shikojë me njërin sy Gironën dhe me tjetrin infermierinë e vet.

Trajneri Karlo Ançeloti shpreson të rikuperojë trupat për atë duel. Në stërvitjen e kësaj të enjte, trajneri italian mori dy lajme shpresëdhënëse… dhe një lajm të keq.

Lajmi i mirë ka të bëjë me rikthimin në stërvitje të Viniciusit dhe Rydigerit. Ata janë në rrugën e duhur për t’u rikuperuar në kohë për sfidën-titull. Gjithsesi trajneri italian do të presë deri në fund përpara se të vendosë nëse dyshja do të jetë titullarë ndaj Gironës.

Sakaq lajmi i keq ka të bëjë me kapitenin Naço, që do ta ketë thuajse të pamundur rikuperimin.

PANORAMASPORT.AL

You may also like