Nga Europiani te Champions-i, inteligjenca artificiale zbulon të gjithë fituesit

by admin
Spread the love

Media prestigjioze britanike “The Sun” ka zbuluar parashikimet e superkompjuterëve për ngjarjet kryesore të futbollit të planifikuara për vitin 2024.  

Padyshim që e gjithë vëmendja futbollistike do të jetë Euro 2024 që sipas inteligjencës artificiale ky kompeticion do të fitohet nga Anglia.  

PREMIER LIGA- Arsenali duhet t’i paraprijë Mançester Sitit dhe Liverpulit, ndërsa Aston Vila  renditet në top katërshen, me Shefild Junajtid, Luton dhe Bërntë rënë nga kategoria 

Sititi është dhënë një shans 33 për qind për të fituar Kupën FA për të dytin vit radhazi, me një tjetër finale të derbit të Mançesterit Junajtid të parashikuar.  Liverpul është favorit për të fituar Kupën Carabao. 

CHAMPIONS LEAGUE: kompjuteri shpall fitues Arsenalin.  

EUROPA LIGË: kompjuteri shpall fitues Liverpulin. 

Larg Europës, Senegali është favorit i lehtë për të ruajtur titullin e Kupës së Kombeve të Afrikës. Senegali pritet të mposhtin Algjerinë në turneun që nis në Bregun e Fildishtë më 13 janar. 

PANORAMASPORT.AL

You may also like