“Mbajeni shënim datën”, Interi njofton tifozët për miqësoren me Egnatian

by admin
Spread the love

Egnatia do të zhvillojë një miqësore luksi përballë Interit, skuadrës së famshme italiane dhe nënkampionëve në fuqi të Europës.

Dueli Inter-Egnatia është programuar për datën 13 gusht në stadiumin “Paolo Mazza” (20:00) në Ferrara, Itali.

E veçanta është se impianti i SPAL-it ku do të zbresë në fushë Egnatia, është një nga pesë më të vjetrit në Itali. Teksa për herë të parë ka hapur dyert në 20 shtatorin e vitit 1928.

19 herë kampionët e Italisë, kanë bërë një postim në rrjetet sociale në lidhje me sfidën ndaj skuadrës nga Rrogozhina.

“Mbajeni shënim datën 13 gusht. Skuadra po përgatitet për dy testet e fundit përpara debutimit në kampionat kundër Monzës (19 gusht, 20:45) në ‘San Siro’.

Interi do të zbresë në fushë më 9 gusht përballë Salzburgut në Austri (19:00). Dhe të dielën e 13 gushtit (20:00) në stadiumin ‘Paolo Mazza’ të Ferrarës kundër KS Egnatias, klubit nga Rrogozhina që luan në ligën kryesore të Shqipërisë”.

Ndërkohë, edhe Partizani, skuadra kampione e Shqipërisë, do të luajë një takim miqësor kundër një emri të njohur të Serie A. Romës së Jose Mourinhos.

Miqësorja Partizani-Roma do të zhvillohet në “Air Albania” të shtunën e 12 gushtit. Duke nisur  prej orës 20:00./ Super Sport


Top Channel

You may also like