LIVE UDINEZE-MILAN/ Vendoset sërish baraspesha, serbi Joviç futet nga stoli dhe gjen golin (VIDEO)

Milani duket sikur ka dalë nga kriza e rezultateve në javët e kaluara me tre fitore radhazi në kampionat dhe sot kuqezinjtë do të kërkojnë të katërtën përballë Udinezes në transfertë.

Një ndeshje delikate për skuadrën e Piolit, që kërkon të vendosë në trysni ekipet që ka më lart në renditje, Interin e Juventusin. Përballë skuadrës që lufton për mbijetesë, synohet që me tre pikët ekipi të kthehet përsëri protagonist në garën për titull të cilën në pjesën e parë të sezonit e ka parë shpesh nga distanca.

LIVE: UDINEZE-MILAN 2-2

Samarxhiç 42′, Thauvin 62′  / Loftus-Çik 31′, Joviç 83′

KOMENTI LIVE:

90′ Akordohen 6 minuta shtesë.

83′ GOOOOL MILAN 2-2/ Vendoset baraspesha, serbi Joviç tund rrjetën! Sulmuesi e pati shumë të thjeshtë të devijonte topin drejt rrjetës (VIDEO)

75′ Pioli kryen zëvendësimin e radhës, largohen Kalabria dhe Pulisiç në fushë, Joviç dhe Florenci.

74′ Milani është hedhur i gjithi në sulm në kërkim të golit të barazimit.

68′ Zëvendësim te Milani, largohet Rejnder, vendin e tij e zë Okafor.

62′ GOOOOL UDINEZE 2-1/ Gafë në mbrojtje e milanistëve, përfiton Thauvin që shënon golin e përmbysjes. (VIDEO)

59′ Pranë golit Milani me Zhiru, që provon me kokë, por tentativa e tij ndalet nga portieri i Udinezes. (VIDEO)

46′ Starton pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë!

45′ Akordohen 6 minuta shtesë.

42′ GOOOOL UDINEZE 1-1/ Vendoset baraspesha, Samarxhiç realizon me një gjuajtje në hyrje të zonës, duke e dërguar topin në cepin e portës. (VIDEO)

38′ Majk Menja rikthehet në fushë. (VIDEO)

33′ Ndeshja braktiset për afro 5 minuta nga Majk Menja, për shkak të thirrjeve raciste të tifozëve të Udinezes. (VIDEO)

31′ GOOOOL MILAN 0-1/ Zhbllokohet sfida, skuadra e Piolit kalon në avantazh me anglezin Loftus-Çik. Mesfushori goditi saktë në afërsi të pikës së penalltisë pas asistit të Teo Hernandez, duke tundur rrjetën. (VIDEO)

27′ Milani rrezikon sërish me Adli, që provon nga goditja e dënimit, por tentativa e tij grushtohet në këndore nga portieri.

16′ Rastin e parë të rrezikshëm e regjistron Milani me anë të Zhiru, që gjuan bukur nga e majta e zonës, por topi ndalet nga portieri Okoje, që i mohon golin sulmuesit francez. (VIDEO)

13′ Ende asnjë gjuajtje e rrezikshme në portat respektive. Milani shfaqet më kërkues në këto momente, por mungon saktësia para portës.