LIVE MILAN – BOLONJA/ Dopietë e Loftus-Çik, shpërthen festa në “San Siro”! Përmbysje emocionuese e kuqezinjve (VIDEO)

by admin
Spread the love

Milani kërkon fitoren e radhës në kampionat, kësaj radhe përballë Bolonjës në “San Siro”.

Kuqezinjtë vijnë nga një formë e mirë në kampionat dhe tre pikë mund të mbajnë gjallë ëndrrën titull, edhe pse rivalët duken larg.

Nga ana tjetër, Bolonja kërkon të rikthehet te forma e mirë që pati përpara disa javësh, teksa nuk do të humbasë më terren në garën për Europë.

LIVE

MILAN-BOLONJA 2-1

Lofuts-Çik 45′, 83′ / Zirkze 29′

GOLAT: 

GOLI I DYTË I LOFTUS-ÇIK: VIDEO 

PENALLTIA E HUMBUR NGA TEO HERNANDEZ: VIDEO 

GOLI I LOFTUS-ÇIK: VIDEO 

PENALLTIA E HUMBUR NGA ZHIRU: VIDEO 

NDËSHKIMI ME KARTON TË KUQ I TIAGO MOTËS: VIDEO 

PENALLTIA E FITUAR NGA KJAER: VIDEO 

GOLI I ZIRKZE: VIDEO 

FORMACIONET ZYRTARE:

MILAN: Menja, Kalabria, Kjaer, Gabia, Teo Hernandez, Reijnders, Adli, Pulisiç, Loftus-Çik, Leao, Zhiru.

Trajner: Stefano Pioli

BOLONJA: Skorupski, De Silvestri, Beukema, Kalafiori, Kristiansen, Aebisher, Frojler, Urbanski, Ferguson, Fabian, Zirkze.

Trajner: Tiago Mota

PANORAMASPORT.AL

You may also like