LIVE LIVERPUL-ÇELSI/ Shënon edhe Diaz, të kuqtë luajnë “poker” ndaj skuadrës së Poçetinos (VIDEO)

by admin
Spread the love

Liverpuli pret në “Anfield” Çelsin në një supersfidë të Premier Ligës, e vlefshme për javën e 22-të.

“Reds”-at e Jyrgen Klop kërkojnë të ruajnë kreun e renditjes dhe të mbajnë distancën me rivalët e tjerë për titull.

Nga ana tjetër, “Blutë” e Poçetinos duan me çdo kusht fitoren në mënyrë që të afrohen me zonën europiane.

Sa i përket Armando Brojës, tekniku argjentinas i Çelsit ka vendosur që ta lërë në stol sulmuesin shqiptar.

LIVE: LIVERPUL-ÇELSI 4-1

Zhota 23′, Bredli 39′, Sobozlai 65′, Luiz Diaz 79′ / Nkunku 71′

GOLI I LUIZ DIAZ: VIDEO 

GOLI I NKUNKUT: VIDEO 

GOLI I SOBOZLAIT: VIDEO 

PENALLTIA E HUMBUR NGA NUNJEZ: VIDEO 

GOLI I BREDLIT: VIDEO 

GOLI I DIEGO ZHOTËS: VIDEO

FORMACIONET ZYRTARE:

45152415

1321465

PANORAMASPORT.AL

You may also like