KUPA E AFRIKËS/ Barazim zhgënjyes i Nigerisë, e pabesueshme çfarë shpërdoron Osimhen (VIDEO)

Nigeria e nisi aventurën në Kupën e Afrikës, me një barazim zhgënjyes 1-1 ndaj Guinesë Ekuatoriale. Edhe pse me yjë të shumtë në përbërje të cilët janë protagonistë në klubet e tyre Europiane, kombëtarja e Nigerisë, nuk arriti të arkivonte 3 pikë.

Guiniea Ekuatoriale kaloi e para në avantazh me anë të Salvator në minutën e 36-të, ndërkohë që ylli i Napolit, Osimhen, vendosi baraspeshën dy minuta më vonë.

GOLI I BARAZIMI I REALIZUAR NGA OSIMHEN – VIDEO

Ndërkohë në minutën e 76-të, Osimhen kishte shansin e artë për t’i dhuruar fitoren kombëtares së tij, teksa i vetëm përballë portierit shpërdoroi një rast të artë, duke e dërguar topin jashtë kuadratit. As vetë sulmuesi nuk iu besoi syve duke vendosur duart në kokë.