KB Peja transferon basketbollistin francez, Sadio Doucoure

by admin
Spread the love

Basketbollisti francez, Sadio Doucoure, i është bashkuar KB Pejës.

Lajmin e ka konfirmuar vetë klubi përmes një njoftimi zyrtarë në faqen e tyre në Facebook, shkruan lajmi.net.

“KB Peja njofton transferimin e Basketbollistit francez, Sadio Doucoure – i cili i bashkohet Kampionëve të Kosovës nga Superliga Franceze. Doucoure është basketbollist i pozitave 3/4 dhe është përforcimi i rradhës në synimin për të mbajtur titullin në tempullin e Kampionëve”, thuhet në njoftimin e klubit.

Ky nuk pritet të jetë transferimi i fundit i Pejës, pasi ata kanë paralajmëruar edhe prurje të reja në vazhdim. /Lajmi.net/

You may also like