Johnny Depp gjendet pa ndjenja në një dhomë hoteli në Budapest

by admin
Spread the love

 

 

Duke bërë turne me supergrupin e tij hard rock Hollywood Vampires, koncerti i fundit i grupit në Budapest është anuluar, dhe ai gjithashtu në minutën e fundit pasi Depp përfundoi duke humbur ndjenjat në hotel.

Sipas gazetës hungareze të lajmeve Blikk, ylli i ‘Edward Scissor Hands’ humbi kontrollin e zërit përpara koncertit të planifikuar, por kjo nuk krijoi asnjë dyshim pasi kjo nuk ishte hera e parë që ai e bënte këtë.

Një burim në Blikk raportoi, cituar nga Aceshowbiz: “Gjithçka ishte vendosur, skena ishte vendosur, ekipi i prapaskenës ishte gati për festën. As që më kishte shkuar në mendje se mund të kishte ndonjë problem, veçanërisht pasi anëtarët e grupit kishin bëra konfigurimin e zërit që ishte planifikuar për pasdite.”

“Askush nuk mendoi më për faktin që Johnny Depp nuk mori pjesë, mikrofoni i tij ishte vendosur nga një anëtar i stafit, por kjo nuk është e pazakontë për yje të tillë. Gjithçka që kemi dëgjuar është se Depp ishte tepër i emocionuar. Nuk mundi të dilte as nga hoteli. Gjithashtu dëgjuam se ata thirrën një mjek për të parë nëse kishte ndonjë gjë më të keqe me të sesa thjesht të tepronte si një yll rock”, shtoi burimi.

Grupi përfundimisht vendosi të shtyjë shfaqjen e tyre për shkak të gravitetit të gjithë situatës dhe nga shqetësimi për shëndetin dhe sigurinë e Johnny Depp.

The Hollywood Vampires u formua nga Johnny Depp i cili shërben si kitaristi i ritmit të tij së bashku me hard rockers veteranë si Alice Cooper i cili është vokalisti kryesor, kitaristi i Aerosmith Joe Perry si kitaristi kryesor. Grupi aktualisht përbëhet gjithashtu nga kitaristi kryesor i Alice Cooper, Tommy Henriksen, si bashkë-udhëheqës dhe kitaristi i ritmit.

Grupi ka lëshuar dy albume në studio dhe ka bashkëpunuar me disa veteranë të rock-ut si Matt Sorum nga Guns’N Roses dhe Robert DeLeo nga Stone Temple Pilots, të cilët kanë shërbyer si anëtarë në turne.

Disa nga bashkëpunëtorët e tjerë të grupit përfshijnë Christopher Lee, Paul McCartney, Dave Grohl dhe Joe Walsh.

You may also like