Ish-trajneri e kritikon Zhegrovën: Ishte shumë egoist

by admin
Spread the love

Ish trajneri i Basel, Ciriaco Sforza ka folur në “Blick Kick” për ndeshjen e ardhshme testuese mes Zvicrës dhe Kosovës, pasi në fushë është edhe ish-lojtari i tij Edon Zhegrova.

Ai e ka kritikuar në fakt futbollistin prishtinas për mënyrën se si ka luajtur në Super League zvicerane.

“Zhegrova ishte shumë vetjak”, ka thënë trajneri zviceran për mediumin e njohur “Blick”.

Ndër të tjera, ai ka folur edhe për lojën e sotme ndërmjet Zvicrës me Kosovën, duke e pranuar se kjo do të jetë një lojë speciale pasi disa futbollistë do të luajnë kundër vendit të tyre të origjinës.

Ndeshja ndërmjet Zvicrës dhe Kosovës do të fillojë në orën 18:00. 

Lexo lajme interesante

You may also like