Irani nuk kërkon luftë me SHBA-në, por ‘nuk ka frikë prej saj’, thotë shefi ushtarak – Shqip

by admin
Spread the love

Kreu i Gardës Revolucionare “Islamike” të Iranit ka thënë se vendi nuk ka frikë nga lufta me SHBA-në.

Ai kështu tha pasi Pentagoni peshon se si të përgjigjet drejtpërdrejt ndaj vrasjes së tre personave nga personeli ushtarak amerikan në një sulm me dron në Jordani, raporton The Guardian, transmeton Klankosova.tv.

“Ne dëgjojmë disa kërcënime nga zyrtarët amerikanë për shënjestrimin e Iranit. Ne u themi se na keni testuar dhe ne njihemi. Ne nuk lëmë asnjë kërcënim pa përgjigje, dhe nuk kërkojmë luftë, por nuk kemi frikë prej saj. Kjo është e vërteta e njohur”, tha Komandanti i përgjithshëm i IRGC-së, gjeneralmajor Hossein Salami.

 

You may also like