Finalja e SuperBowl! Kansas City Chiefs mund San Franciscon dhe fiton për herë të 4-t kupën

by admin
Spread the love

Kansas City Chiefs është skuadra fituese e SuperBowl-it të famshëm, finalja e madhe e futbollit amerikan.

Skuadra nga Misuri mundi San Franciscon në kohën shtesë me shifrat 25-22 për të ngritur për herë të katërt në historinë e tyre trofeun e madh, duke ruajtur në të njëjtën kohë edhe kurorën e një viti më parë.

Ndeshja ishte shumë e ekuilibruar me protagoniste mbrojtësit sidomos në pjesën e pare, ndërkohë që deri në fund të kohës së rregull gjithcka shkoi në barazim 19-19

Në atë moment, Kansas City Chiefs rimorën ritmin duke iu afruar gradualisht portës kundërshtare dhe mbi të gjitha duke luajtur me kohën në dispozicion falë lojërave të Mahom. Më pas, lojtarët e Reid shfrytëzuan mundësinë me një goditje për të vendosur rezultatin përfundimtarë. në 25-22.


Top Channel

You may also like