Federata Turke e dënon dhunën e mbrëmshme dhe paralajmëron dënime të ashpra për Trabzonsporit

by admin
Spread the love

Federata Turke e Futbollit ka paralajmëruar dënime të ashpra për dhunën e shfaqur mbrëmë në ligën elitare të futbollit turk.

Futbollistët e Fenerbahçes u sulmuan nga tifozët e Trabzonsporit pas përfundimit të ndeshjes në skenat që ishin të frikshme pasi tifozët e revoltuar vendës përfunduan në fushën e blertë për t’i qëruar hesapet me lojtarët mysafirë, të cilët po e festonin fitoren 3:2 në udhëtim.

Futbollistët e klubit nga Stambolli u munduan të mbroheshin duke u përleshur me disa tifozë, por më pas numri i këtyre të fundit u rrit dhe u desh ndërhyrja e sigurimit dhe e policisë për t’ua mundësuar futbollistëve largimin drejt dhomave të zhveshjes.

E Trabzonsporin e pret një dënim goxha i madh për këtë rast, ndërsa Federata Turke e Futbollit e dënoi kaosin e ndodhur mbrëmë në stadium, ku mbetën të lënduar disa futbollistë të Fenerbahçes.

You may also like