Evra zgjedh lojtarin më të mirë që ka luajtur me të në United, e injoron keq Ronaldon

by admin
Spread the love

Ish-mbrojtësi i Manchester United, Patrice Evra, ka pohuar se Ryan Giggs është lojtari më i mirë me të cilin ka luajtur në karrierën e tij, duke shpërfillur të dy bashkëlojtarët Wayne Rooney dhe Cristiano Ronaldo.

Ish-mbrojtësi i majtë i ‘Djajve të Kuq’, 40 vjeç, bëri gjithsej 273 paraqitje gjatë kohës së tij në Old Trafford dhe fitoi çmime të ndryshme, të cilat përfshinin pesë tituj të Premierligës dhe një triumf në Ligën e Kampionëve.

Duke folur për gazetën ‘433’, francezi befasoi fansat duke pretenduar se lojtari i tij më i mirë ishte ish-anësori i Manchester United, Ryan Giggs.

“Njerëzit gjithmonë më pyesin lojtarin më të mirë me të cilin keni luajtur pasi keni nënshkruar për United [Manchester United], dhe ata presin që unë të them Wayne Rooney dhe Cristiano Ronaldo.

“Unë gjithmonë them Ryan Giggs, sepse ndonjëherë ai do ta pasojë topin aty ku askush nuk do ta shihte atë dhe trashëgiminë e tij”, tha ai.

“Më kujtohet me Giggsy, edhe nëse do të humbisje një ndeshje në stërvitje, ai do të çmendej. Ndonjëherë edhe stërvitja ishte më e rëndësishme se loja aktuale.’

Evra beson se ish-ylli i Manchester United e ndihmoi atë të zhvillonte lojën e tij dhe i dha atij kritikat e nevojshme për ta ndihmuar atë të përpiqej të ishte një nga mbrojtësit e majtë më të mirë në lojën moderne.

“Kam mësuar shumë me këtë djalosh, dhe kemi luajtur në krahun e majtë së bashku, dhe kemi debatuar shumë në fushë, sepse më pëlqente të bëja ato rivënie shumë të këqija ku topi kërcen para jush, kështu që ju e njihni. duhet të reagojnë.

“Ai [Ryan Giggs] kishte teknikë të shkëlqyer, kështu që ishte sikur Patrice ta luante atë në këmbët e mia!

Në librin e fundit të Giggs të botuar në 2011, uellsiani theksoi Evra si një lojtar me ndikim gjatë kohës së tij në Old Trafford.

“Në librin e tij ai tha se arriti të luante më gjatë në karrierën e tij për shkak të Patrice Evra, kështu që ishte një kompliment masiv.

“Ai më mësoi se si të kryqëzoj këmbët e mbrojtësve, sepse kur kryqëzoni, mbrojtësi gjithmonë do t’i hapë këmbët. Dhe unë thjesht e respektova atë si njeri, vendosmërinë e tij dhe urinë e tij për të fituar trofe”, përfundoi ai.

Lexo lajme interesante

You may also like