E rëndë në Australi, kampioni i botës në çiklizëm shtyp gruan për vdekje

by admin
Spread the love

Çiklisti Rohan Dennis, i cili është një kampion bote, është akuzuar për vdekjen e gruas së tij, Melissa Dennis në Australi.

Sipas mediave Melissa Dennis vdiq nga plagët në spital pas një incidenti që ndodhi të shtunën mbrëma. Rohan Dennis, 33 vjeç u akuzua për shkaktimin e vdekjes nga drejtimi i rrezikshëm, ngjarje pa kujdesin e duhur dhe rrezikimi i jetës. Ai është liruar me kusht dhe do të paraqitet në Gjykatën e Magjistraturës së Adelaide më 13 mars për t’u përballur me akuzat.

ABC (Australian Broadcasting Corporation) raportoi fillimisht se shërbimet lokale të urgjencës u thirrën në një periferi në Medindie, Adelaide pas orës 20:00 të së shtunës pas raportimeve se një femër ishte goditur nga një shofer.

Media konfirmoi se gruaja pësoi lëndime të rënda dhe u dërgua në Spitalin Royal Adelaide për trajtim, por vdiq gjatë natës. Hoskins ishte 32 vjeç dhe nënë e dy fëmijëve. Ajo dhe Dennis u martuan në vitin 2018.

Hoskins ishte një çiklist profesionist shumë i suksesshëm, duke fituar tituj dhe gara si në rrugë ashtu edhe në pistë.