Derbi argjentinas! River Plate-Boca Juniors ndahen në “paqe” në Superklasikën amerikano-latine

River dhe Boca u barazuan në Super-Clásico-n e parë të vitit, duke i lënë të dyja skuadrat me buzëqeshje të ngrirë në Superligën argjentinase.

Solari, në minutën e 49-të, menjëherë pas fillimit të pjesës së dytë; dhe Medina, në minutën e 70-të, pas një loje të shkëlqyer ishin autorët e golave, ​​në një ndeshje që pati raste të alternuara dhe dominim në minutën e 90-të. Nuk ishte një përplasje e ashpër dhe pothuajse nuk pati polemika.

Me këtë barazim 1-1, River është kryesuesi i tabelës së Grupit A, i barabartë me Independiente, i cili humbi nga Racing në një tjetër nga ‘El Clasicos’ të ditës. River mbetet i pamposhtur.

Boca, nga ana e saj, është e shtata në Grupin B me një humbje dhe vetëm dy fitore në shtatë ndeshje. Pavarësisht kësaj, skuadra e Diego Martínez largohet me një shije më të mirë në gojë pasi ka mbetur prapa në tabelë.