De Rossi: Nuk e fitova unë punën, Roma më besoi

by admin
Spread the love

Daniele De Rossi feston dy muaj si trajner i Romës me një tjetër sukses, kundër Sassuolos, dhe në fund të ndeshjes bën një bilanc të punës së tij për DAZN:

“Nuk është shumë e lehtë, të gjithë më thonë që nuk është përvojë dhe me sa duket është kështu, por unë pata fatin që gjeta këtë mundësi pune, nuk e fitova atë nëpër sezone si trajner. Ky klub më ka besuar dhe ne po bëjmë mirë, por ka ende shumë për të bërë dhe gjithçka mund të prishet. Ne duhet të qëndrojmë në rrugën e duhur.

“Kujtimi më i bukur i këtyre dy muajve? Sinqerisht nuk e di, sot kam marrë thirrje dhe një pankartë nga këta fansa që më kanë rezervuar kaq shumë gjatë karrierës sime. Të marrësh këtë mbështetje, edhe pse me një kostum tjetër, nuk më lë indiferent. Herët e para ishin ndoshta momente më emocionuese, ne e jetojmë mirë përditshmërinë e Trigorias”./Shqip


Top Channel

You may also like