Çudia afrikane, presidenti Eto’o jep dorëheqjen pas eliminimit të Kamerunit, Komiteti Ekzekutiv e refuzon!

by admin
Spread the love

Federata e Futbollit të Kamerunit njoftoi në një njoftim për shtyp, se Samuel Eto’o, president i organit që nga shtatori 2021, kishte paraqitur dorëheqjen e tij këtë të hënë gjatë një takimi në Yaoundé dhe i kërkoi Komitetit Ekzekutiv ta ndiqte atë.

Eliminimi i Kamerunit në fazën e 16-të të Kupës së Kombeve të Afrikës kundër Nigerisë (0-2) nuk u tret nga ish-sulmuesi, i dyshuar gjithashtu, se që prej kësaj vere ka favorizuar një klub të D2 për t’u ngjitur në elitë.

Komiteti Ekzekutiv njëzëri e ka “refuzuar” dorëheqjen e presidentit të Federatës së Futbollit Kamerun, duke rinovuar të gjithë besimin tek ai për të vazhduar me të njëjtin momentum, punën e rindërtimit dhe zhvillimit të futbollit kamerunas, nga baza në krye, pasi ai e kishte planifikuar në projektin e tij.


Top Channel

You may also like