Bastisje në Çair dhe Vizbeg, arrestohen katër persona të dyshuar për vrasje (VIDEO)

by admin
Spread the love
MPB ka njoftuar se njësiti special “Tigrat” kanë bastisur gjashtë lokacione në shtëpitë e personave të cilët dyshohen për veprën penale “vrasje” dhe “shkaktim të rrezikut të përgjithshëm”, ndërsa janë arrestuar I/A (31), N.A (20), A.R (27) dhe B.Sh (40) të gjithë nga Shkupi.
Gjatë bastisjes së kryer tek I.A në Vizbeg të Shkupit, tek G.M (31), tek A.R dhe tek B.Z (31), të tre në rajonin e Çair, janë gjetur dhe konfiskuar armë me 14 plumba, pistolet “Astra” e kalibrit 6.35 mm dhe 5 plumba, pistolet “Smith&Veson”, kalibar 9mm me 32 plumba, pistolet “glok” kalibër 9 mm dhe 17 plumba, dron me kartel memorie dhe kontrollues për fluturim dhe mjete tjera lidhur me veprën penale, ka thënë zëdhënësja e MPB-së, Suzana Pranjiq Talevska, transmeton SHENJA.


Lexo lajme interesante

You may also like