“Zoti është i madh”, familja prej pesë anëtarësh shpëtohet nga shtëpia e tyre e shembur

by admin
Spread the love

Një familje prej pesë anëtarësh u nxorn nga rrënojat të sigurt në provincën Gaziantep të Turqisë disa ditë pas tërmetit të së hënës.

Familja raportohet se ka mbijetuar në shtëpinë e tyre të shembur në rajon, e cila ndodhet afër epiqendrës së tërmetit me magnitudë 7.8 ballë.

Pasi prindërit dhe dy vajzat dhe djali i tyre u në shpëtuan, ekipet e shpëtimit raportohet se kanë brohoritur dhe brohoritur “Zoti është i madh!”.

Ekipet e shpëtimit ende vijojnë punën në përpjekje për të shpëtuar jetë.

Gjithashtu një shpëtim tjetër i mrekullueshëm u realizua sot, ku një vajzë shtatëvjeçare u nxor nga rrënojat e tërmetit në provincën e Hatay pas pothuajse 132 orësh.


Top Channel

You may also like