VIDEO/ Palmer bëhet protagonist me gol e asist, fitore dramatike e Çelsit ndaj Njukasëllit

Çelsi u është kthyer fitoreve në kampionatin anglez, duke mundur Njukasëllin në një ndeshje dramatike në “Stamford Bridge”.

Skuadra e Mauricio Poçetinos ka triumfuar me shifrat 3-2 falë një paraqitje të jashtëzakonshme të Kol Palmer, i cili është kthyer në protagonistin kryesor të këtij sezoni për blutë londinezë. Ai dha asistin për Xhekson te goli i parë dhe pasi miqtë barazuan me Isak, shënoi vetë atë të avantazhit 2-1 në pjesën e dytë.

Mudrik çoi shifrat në 3-1 në minutën e 76-të ndërsa Mërfi në minutën e fundit të sfidës shkurtoi diferencën në 3-2 duke bërë më të ethshëm fundin e duelit. Megjithatë, në mbyllje Çelsi mori fitoren që nuk ndryshon shumë sa i përket renditjes, por do të shërbejë si shtysë për moralin për ndeshjet e ardhshme të bluve.