Video/ Momenti kur 9-vjeçarja i shpëton këmbën djalit të vogël nga shkallët lëvizëse

by admin
Spread the love

Një vajzë nëntë vjeçare shpëtoi një djalë, ku këmba e të cilit u bllokua në një shkallë lëvizëse në një qendër tregtare në Kinën qendrore.

Pamjet e marra nga kamerat e sigurisë tregojnë vajzën e re duke vrapuar drejt butonit të urgjencës që mundëson ndalimin e shkallëve. Me të mbërritur në vendngjarje, zjarrfikësit panë kyçin e djathtë të djalit të mbërthyer në boshllëkun në anë të shkallëve lëvizëse.

Punëtorët e mirëmbajtjes nuk kishin zgjidhje tjetër veçse të çmontonin anën e shkallëve lëvizëse, ndërsa shërbimet e urgjencës përdorën një levë për të zgjeruar hendekun.

Pas dhjetë minutash djali u lirua dhe familja e tij e dërgoi në spital për ekzaminim. Sipas nënës së djalit, katër fëmijë po hipnin në shkallët lëvizëse atë pasdite, por këmba e djathtë e djalit u kap në shkallë gjatë zbritjes.Vajza nëntë vjeçare ishte gjithashtu bërtiti për ndihmë pasi kishte arritur të shtypte butonin e ndalimit të urgjencës.

Ndërkohë të paktën 14 persona u plagosën kur një shkallë lëvizëse ndryshoi drejtimin e papritur muajin e kaluar. Sipas Korea Herald, tre persona pësuan lëndime të rënda, ndërsa 11 të tjerë pësuan lëndime të lehta.


Top Channel

You may also like