Valon Berisha në fushë, kaos në derbin e Melbourne-it, gjakoset portieri

by admin
Spread the love

Skena të shëmtuara absolutisht të papranueshme në Derbin e Melbournit mes City-t dhe Victory-t. Ndeshja e kampionatit australian u ndërpre rreth minutës së 20-të pasi tifozët pushtuan fushën dhe goditën portierin e Melbourne City-t, Glover, i cili u gjakos nga tifozët kundërshtarë.

Melbourne City, ku ishte aktivizuar titullar mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, por udhëhiqte 1-0 këtë derbi me gol të O’Neill në minutën e 11-të, kur ndodhi dhe episodi i shëmtuar.

Të dy grupet e tifozëve kishin hedhur fishekzjarrë në fushë, por situata u përshkallëzua kur u shfaq një flakadan që goditi një kameraman të Channel 10, më pas situata precipitoi kur Glover mori një tjetër flakadan nga toka dhe e hodhi përsëri në tribunë.

Tifozët e Melbourne Victory çanë rrethimin duke goditur pa mëshirë portierin Glover me një kovë metalikë të mbushur me flakadanë, duke i shkaktuar madje gjakderdhje.

Gjyqtari i ndeshjes nuk kishte zgjidhje tjetër veçse të tërhiqte lojtarët nga fusha dhe të pezullonte lojën, përpara se ajo të ndërpritej përfundimisht pak më vonë.


Top Channel

Lexo lajme interesante

You may also like