Shqiptari me Vallecanon e ndalin Real Madridin 

by admin
Spread the love

Futbollisti i kombëtares së Shqipërisë, Ivan Balliu, është paraqitur nga minuta e parë për Rayo Vallecanon, duke ndalur në barazim (1:1) Real Madridin.

Balliu ka treguar lojë të mirë dhe në fund të pjesës së parë është ndëshkuar me karton të verdhë.

Dy gola janë shënuar për 27 minuta në stadiumin e Vallecanos në Madrid.

Reali avancoi me golin e futbollistit Joselu në minutën e 3-të. 

Vendasit shpejt kundërpërgjigjen me golin e de Tomas në minutën e 27-të. 

Në minutën e 90+3 Carvajal i Realit është përjashtuar me karton të kuq pas ndërhyrjes nga prapa.

Pas javës së 25-të të kampionatit spanjoll, Reali kryeson me 62 pikë e Rayo Vallecano është në të 14-tin me 25 sosh.

You may also like