Shqipëria mëson kundërshtarët e Ligës së Kombeve

by admin
Spread the love

Prej orës 18:00 në Digitalb po transmetohet shorti i Ligës së Kombeve për edicionin 2024/2025,  shqiptarët do të përfaqësohen nga dy ekipe, veç kuqezinjve edhe nga Dardanët.

Kuqezinjtë marrin pjesë në Ligën B, një arritje kjo prej edicionit të kaluar ku falë vendit të parë të arritur, nën drejtimin e trajnerit Edi Reja ne tashmë jemi vetëm një ligë bosh “Bigë” – ve të Europës.

Shqipëria ndodhej në vazon e tretë dhe do të luaj në  Grupin B 1 me Republikën Ceke dhe Ukrainën dhe Gjerogjia.

Ndërjkohë Kosova për herë të tretë do të marrë pjesë në ligën C ku do të jeët në grup me Rumaninë, Qipron dhe Lituaninë ose Gjilbraltarin.

Ndërkohë që pritet shorti I Ligës B ku merr pjesë Shqipëria.

Ndeshjet e Ligës së Kombeve

Ndeshja 1 – 5-7 Shtator 2024

Ndeshja 2 –  8-10 Shtator 2024

Ndeshja 3  –  10-12 Tetor 2024

Ndeshja 4 –   13-15 Tetor 2024

Ndeshja 5 –   14-16 Nëntor 2024

Ndeshja 6 –    17-19 Nëntor 2024.


Top Channel

You may also like