Shoqëria dhe miqtë e kujtojnë 17 vjeçarin që mbrëmë gjeti vdekjen pasi e goditi rrufeja…

by admin
Spread the love

Rrufeja ka goditur një fëmijë të enjten dhe ai ka ndërruar jetë në vend.

Tragjedia ka ndodhur gjatë një stuhie të fortë që ka përfshirë rajonin e Gjevgjelisë, transmeton Lideri.mk.

Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur në fshatin Negorci të Gjevgjelisë.

Fillimisht policia njoftoi se bëhet fjalë për 11 vjeçar, por pastaj u kuptua se është 17 vjeçar. Ai e ka dashur punën dhe ka ndihkuar familjen.

“Ishte një djalosh që zgjohej në ora 5 të mengjesit për të mjelur delet, shkonte në shkollë dhe sërish kthehej per të ndihmuar familjen. Një djalosh që e shijonte jetën, gjithmonë i buzëqeshur, i dashur nga te afërmit, nuk ankohej për punën e tij. Por më tepër e shijonte dhe punonte me masë si bujk dhe bari i rritur. Ai i respektonte të gjithë, të moshuar dhe të rinj. Ai kishte shumë miq të të gjitha kombësive dhe shpesh bënte miqësi me ta. Qoftë e ndritur rruga jotе…”, thuhet në tekstin e shpërndarë në rrjetet sociale.

You may also like